95 7 510 500 697 720 712

Jak skutecznie zabezpieczyć pompę ciepła przed kradzieżą?

Jak skutecznie zabezpieczyć pompę ciepła przed kradzieżą?

27-06-2024

Pompy ciepła są urządzeniami pożądanymi przez wielu złodziei. Nie należą do najtańszych sprzętów, ponadto nie sprawiają problemów z późniejszą odsprzedażą. Jak zabezpieczyć pompę ciepła i ochronić ją przed potencjalną kradzieżą? Przedstawiamy skuteczne sposoby.

Dlaczego pompy ciepła są atrakcyjne dla złodziei?

Kradzieże nowoczesnych pomp są coraz powszechniejsze. Oczywiście, kradzież podłączonych pomp ciepła stanowi przeszkodę dla rabusiów, a najczęściej ich łupem padają urządzenia jeszcze niepodłączone. Chociaż zdarza się, że bardziej doświadczeni złodzieje radzą sobie z demontażem pompy. Bezpieczeństwo urządzenia powinno być więc naszym priorytetem. Jednostki składowane w nowo wybudowanych domach to niezwykłe łatwy cel. Pompy ciepła są atrakcyjne dla złodziei, także ze względu na spore zainteresowanie nimi na rynku. Co ważne, sprzęty te są dosyć drogie, a więc można na nich nieźle zarobić.

Podstawowa metoda zabezpieczania pompy ciepła

Jak zwiększyć bezpieczeństwo urządzenia? Oto podstawowe sposoby ochrony tych sprzętów.

Obudowy pomp ciepła

Obudowa pompy ciepła otaczająca jednostkę zewnętrzną to znakomite rozwiązanie. Metalowa kratka ochrania urządzenie przed dostępem do niego niepowołanych osób. Zmniejsza ryzyko kradzieży czy wandalizmu. Konstrukcja tego typu znacząco uprzykrza życie złodziejom, utrudniając dostęp do pompy ciepła. Jeżeli w naszej okolicy grasują złodzieje i obawiamy się utraty pompy ciepła, w takiej sytuacji montaż osłon i kratek okaże się dobrą opcją.

Znak ostrzegawczo alarmowy

Kolejnym sposobem jest umieszczenie w widocznym miejscu znaku ostrzegawczego. Symbol ten będzie jasną informacją dla wszystkich osób, które chciałyby wtargnąć na teren naszej posesji. Niepozorny znak daje do zrozumienia, że otoczenie domu jest dobrze chronione. Ochrona nieruchomości działa w sposób odstraszający na złodziei.

Ubezpieczenie pompy ciepła

Jak zabezpieczyć pompę ciepła? Dobrym pomysłem jest ubezpieczenie pompy ciepła. Oczywiście, nie jest ono obowiązkowe, aczkolwiek jeśli czeka nas zgłoszenie kradzieży pompy ciepła, wówczas będziemy mogli liczyć na wypłatę odszkodowania. Składki ubezpieczenia są relatywnie niskie. Pamiętajmy przy tym, że zakup nowego urządzenia w razie jego straty jest dosyć dużym wydatkiem. Wykupienie ubezpieczenia zapewnia ochronę przed kradzieżą pompy ciepła, ale także np.

  • dewastacją sprzętu,
  • pożarem,
  • zwarciem i przepięciem,
  • działaniem wody i wilgoci,
  • innymi zdarzeniami losowymi.

To, co obejmuje dana polisa, zależy od jej rodzaju.

Zaawansowane metody ochrony przed kradzieżą pompy ciepła

Monitoring CCTV domu i działki

Zabezpieczenie pompy ciepła przed kradzieżą- postaw na monitoring domu. System monitoringu dla pompy ciepła to niezwykle skuteczna metoda ochrony swojego mienia. Dzięki niemu możemy śledzić np. postępu na budowie i wiedzieć, co akurat dzieje się na terenie naszej posesji. Dobrym rozwiązaniem jest skonfigurowanie systemu, aby powiadamiał nas o wykrytym ruchu. Monitoring cctv najlepiej połączyć z innymi zabezpieczeniami. Dodatkowe zabezpieczenia podniosą skuteczność naszych działań.

System alarmowy do pomp ciepła z powiadomieniem

Jak zapobiec kradzieży pompy ciepła? System alarmowy do pompy ciepła warto zamontować już na etapie budowy domu jednorodzinnego. Co ważne, posłuży nam on nie tylko do ochrony tego sprzętu, ale także pozostałych urządzeń i całego otoczenia. Warto zainwestować w czujki zewnętrzne czy też przemieszczeniowe. Tego rodzaju zabezpieczenie pompy ciepła przed kradzieżą wyróżnia się wysoką skutecznością.
Montaż oświetlenia

Jakie jeszcze zabezpieczenie przed kradzieżą zastosować? Pamiętajmy, jak ważne jest też dobre oświetlenie obiektu. Złodzieje unikają światła, gdyż przez nie stają się bardziej widoczni, a tym samym narażeni na wykrycie. Dobrym rozwiązaniem jest więc użycie lamp zewnętrznych np. z czujnikiem ruchu.

Montaż osłon i kratek, monitoring domu, oświetlenie, system alarmowy- chcą zapewnić sobie skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą pompy, najlepiej wykorzystać kilka z powyższych metod.

Popularne wpisy
Jak wykonać montaż paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim z papy?
27-06-2024
Czy jest możliwy montaż paneli fotowoltaicznych na papie? Tak, jak najbardziej. Technologia montażu paneli słonecznych pozwala na ich zainstalowanie...
Więcej
Czyszczenie paneli fotowoltaicznych - sposoby prawidłowego mycia
13-05-2024
Mycie paneli fotowoltaicznych jest konieczne w kontekście utrzymania ich maksymalnej sprawności. Kto może to robić? O czym należy pamiętać podczas...
Więcej
Skropliny z klimatyzacji - jak i gdzie je odprowadzać?
13-05-2024
Skropliny z klimatyzacji są skutkiem ubocznym pracy klimatyzatora, a konkretnie skraplacza klimatyzacji. Można je odprowadzić na kilka sposobów. Jak...
Więcej

Facebook
regulamin sklepu internetowego